Чи шкодять відеоігри? 🫣
Когнітивно-поведінковий психотерапевт Спартак Субота на своєму телеграм каналі відповів на питання стосовно впливу відеоігор на дітей.
📌Відеоігри шкодять розумовому розвитку дитини
Ні. Довгострокове дослідження (https://www.nature.com/articles/s41598-022-11341-2), проведене Каролінським інститутом у Швеції, показало, що причинно-наслідковий вплив відеоігор на когнітивні здібності дійсно існує і він позитивний. Діти віком від 9 до 10 років, які проводили більше середнього часу за відеоіграми, через два роки підвищили свої показники інтелекту на 2,5 бала вище середнього. Разом з тим інші форми проведення часу за екраном, як перегляд відео, не мають ні позитивного, ні негативного впливу на інтелект дитини.
📌Підлітки, які захоплюються відеоіграми не соціалізовані
Ні. Національний фонд грамотности Великобританії провів опитування (https://literacytrust.org.uk/research-services/research-reports/video-game-playing-and-literacy-survey-young-people-aged-11-16/) серед 4626 підлітків 11-16 років. Як виявилося, молодь, яка активно грає у відеоігри, навпаки почуває себе більш впевнено в спілкуванні. Молоді люди зазначили, що гра допомагає їм будувати соціальні зв’язки як «у реальному житті», так і онлайн.
📌 Відеоігри — лише шкодять зору
Ні. Насправді вони можуть бути корисними. Дослідження (https://12ft.io/proxy?q=https%3A%2F%2Fwww.telegraph.co.uk%2Fnews%2Fscience%2Fscience-news%2F9088262%2FPlaying-video-games-improves-eyesight.html), проведене вченими з Університету Мак-Мастера, виявило, що відеоігри можуть допомогти покращити зір, навчаючи мозок помічати дрібні деталі, слідкувати за рухами та тонкими змінами світла.
📌Геймери живуть лише у віртуальному світі
Ні. Дослідження (https://news.ncsu.edu/2014/03/wms-taylor-gamelife2014/), проведене вченими з Університету штату Північна Кароліна, Йоркського університету та Технологічного інституту Університету Онтаріо, дійшло висновку, що онлайн-ігри не замінюють офлайн-соціальне життя, а навпаки розширюють його.