Кафедра економічної кібернетики
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ

Наша історія

Кафедра економічної кібернетики заснована у 2000 році. Перший набір студентів на спеціальність «Економічна кібернетика» було проведено в 2000 році. З початку навчального року кафедру очолив к.е.н. Д.М. Марченко, а незабаром – д.ф.-м.н. С.П. Рощупкин. У той час на кафедрі працювало 10 співробітників.

З 2002 до 2004 року кафедрою керував к.т.н. В.В. Яценко. З 2005 до 2010 рр. – к.т.н. С. М. Новак, а з 2010 до 2014 року – к.т.н. К. Г. Гриценко.

З 2014 і до 2016 року кафедрою завідував д.е.н. В. М. Олійник. 

З 2016 по 2022 рік кафедрою завідувала д.е.н. О.В. Кузьменко. З 2022 року завідувачем кафедри є к.е.н. В.В. Койбічук. 
У складі кафедри працюють 19 співробітників, у тому числі: доцентів – 7; професорів – 2; старших викладачів – 5; асистентів – 4; фахівець кафедри – 1. Понад 90% викладачів мають наукові ступені доктора або кандидата наук.

За ці роки викладачі кафедри підготували й опублікували кілька десятків методичних посібників і підручників із різних дисциплін, спрямованих на вдосконалення навчального процесу.

За час існування кафедри підготовлено більше 300 магістрів.

Практично всі випускники кафедри затребувані й працюють за фахом, оскільки знання інформаційних технологій, методів аналізу та дослідження економічних процесів є вимогою сьогодення і запорукою успішної кар’єри.

Для забезпечення фахової підготовки за рівнями відповідних спеціальностей на кафедрі викладається близько 40 дисциплін, для яких постійно створюється та удосконалюється сучасне методичне забезпечення (https://ek.biem.sumdu.edu.ua/courses )
На кафедрі діє 7 комп’ютерних класів і спеціалізованих лабораторій, підключених до мережі Інтернет. Для навчання використовується сучасне ліцензійне програмне забезпечення.

Особлива увага на кафедрі приділяється безперервній комп’ютерній підготовці майбутнього економіста-аналітика. Для цього всі фахові дисципліни мають комп’ютерну підтримку, діє внутрішній Web-сайт кафедри. Кафедра співпрацює з Навчальним центром «Лабораторія тестування програмного забезпечення» QAtestlab, основним завданням якого є:

  • взаємовигідне співробітництво кафедри економічної кібернетики та ТОВ «КЬЮАТЕСТЛАБ» в галузі освіти і підготовки кваліфікованих фахівців, обмін досвідом у розвитку передових методів і технологій навчання.
  • сприяння у проведенні профорієнтаційної роботи серед студентів.
  • використання кафедрою економічної кібернетики в навчальному процесі матеріалів навчального курсу «Software testing for Universities», онлайн платформи WEB100.Platform.
  • залучення провідних фахівців ТОВ «КЬЮАТЕСТЛАБ» для проведення консультацій для викладачів, які викладають дисципліну з тестування програмного забезпечення.
  • організація й проведення наукових конференцій та інших наукових і науково-методичних форумів за тематикою співпраці.