Онлайн зуcтріч “OSINT. Соціальна інженерія. Фішки пошуку інформації в Google”

23 листопада 2022 року ведучий розробник медіахолдінгу “Об’єднана радіогрупа” та асистент кафедри економічної кібернетики Сумського державного університету Кушнерьов Олександр Сергійович зустрівся зі студентами кафедри економічної кібернетики та поділився досвідом роботи з підходом OSINT. На зустрічі студенти дізнались про Google Dork Queries (GDQ) – набір запитів для виявлення сторінок, що індексуються пошуковою системою. Також була розкрита тема OSINT (англ. Open source intelligence) або розвідки на основі відкритих джерел, що включає пошук, збір та аналіз інформації, отриманої з загальнодоступних джерел. Ключовою метою є пошук інформації, що становить цінність для зловмисника чи конкурента.

Олександр почав ознайомлювати студентів з фішки пошуку інформації в Google. Перелік пошукових записів які були застосовані на зустрічі можна побачити нижче

“інформаційна безпека” – використання лапок фільтрує пряме входження фрази
наполеон +торт – виключає з пошуку окремі результати
site:ek.biem.sumdu.edu.ua – покаже всі проіндексовані сторінки сайту
site:ek.biem.sumdu.edu.ua Вступ – знайде всі згадки запиту на сайті
allintitle:інформаційна безпека – в заголовку зустрічаються всі зазначені слова
intext:соціальна інженерія – пошук запиту в тілі сторінок і файлах розміщених в мережі
allintext:соціальна інженерія – показати сторінки де в тілі зустрічається шукана фраза
cache:ek.biem.sumdu.edu.ua – побачити знімок сайту на момент останньої індексації
link:ek.biem.sumdu.edu.ua – знайти сторінки в яких є посилання на вказану адресу
info:ek.biem.sumdu.edu.ua – видасть інформацію за вказаною домену
“інформаційна безпека” filetype:pdf (або filetype:docx) – шукає файли типу pdf (або docx) де зустрічається словосполучення інформаційна безпека

Кафедра економічної кібернетики щиро вдячна Олександру Сергійовичу за змістовну та цікаву зустріч!