Кафедра економічної кібернетики
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

П’ять правил для ухвалення рішень у розробці продукту

Продакт-директор у Railsware Олександр Паладій у матеріалі DOU поділився основними моделями оцінки, покроковими інструкціями та основними правилами, які допоможуть орієнтуватися у викликах, що виникають під час розробки продукту. Ось п’ять ключових правил, які допоможуть уникнути «підводних каменів» і приймати кращі рішення:

Правило №1: Зосередьтеся на кінцевому результаті. Ухвалюючи рішення, завжди пам’ятайте про кінцеву мету. Незалежно від того, розробляєте ви стратегію для бізнесу, продукт чи додаток, ваш план повинен бути орієнтований на досягнення бажаного результату.

Правило №2: Уникайте поспішних рішень. Швидкі рішення часто можуть призвести до неврахованих ризиків і потенційних втрат. Не поспішайте, щоб проаналізувати наслідки вашого вибору й забезпечити довгостроковий успіх.

Правило № 3: Оцінюйте ціну свого вибору. Точно оцінюйте ресурси, необхідні для прийняття рішень. Подумайте над такими питаннями, як: Скільки людей потрібно? Яка фінансова вартість? Скільки часу знадобиться, щоб побачити перші результати? Така ретельна оцінка допоможе зробити обґрунтований вибір.

Правило №4: Використовуйте метрики з розумом. Показники мають вирішальне значення для відстеження прогресу та досягнення цілей. Різні команди фокусуються на різних показниках, обирайте правильні метрики, щоб уникнути надмірного аналізу, який може призвести до паралізації процесу прийняття рішень.

Правило №5: Розставляйте пріоритети та ретельно оцінюйте. Існує незліченна кількість моделей оцінювання, кожна з яких підходить для різних розмірів команд, особливостей продукту та особистих уподобань. Використовуйте ці моделі для систематичної оцінки та визначення пріоритетності варіантів, роблячи процес прийняття рішень простішим та ефективнішим.

Підсумовуючи, дотримуючись цих правил і використовуючи системний підхід, можна освоїти і значно поліпшити процес прийняття рішень під час розробки продукту. Коли ви маєте чіткі інструкції та можливість розставляти пріоритети, прийняття обґрунтованих рішень стає простішим та ефективнішим.

Детальніше ознайомитися з порадами Олександра Паладія можна за посиланням.