Кафедра економічної кібернетики
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Продовжуємо серію публікацій #хто_такий_бізнес_аналітик? (part 5)

Сьогодні поговоримо про подальші перспективи розвитку бізнес-аналітика.

Виступаючи в ролі бізнес-аналітика, ви можете зіткнутися з труднощами подальшої реалізації. Як і в будь-якій іншій сфері, згодом може настати момент вигорання тому важливо завчасно розуміти подальші шляхи розвитку.

Основними є два шляхи:
  1. IT-фахівець, якому ближче спілкування, ніж написання коду. Такий аналітик розумітиме процес розробки, знає можливості ПЗ і розуміє, що потрібно знати розробнику для якісної роботи. Однак йому необхідно окремо отримувати бізнес-знання в сфері, яка автоматизується.
  2. Фахівець без IT-освіти, який є професіоналом у певній предметній області. Такий аналітик розуміє всі нюанси бізнесу і розмовляє із замовником однією мовою.
Аналітик повинен позбутися вузькоспрямованого мислення айтішника і вміти побачити картину в цілому, помічати недоліки. Чим краще йому вдасться вийти “за рамки”, тим успішніше буде робота.
 
Перспективи кар’єрного розвитку бізнес-аналітика:
  • Удосконалюватися як аналітик, опановувати все більше аналітичних задач.
  • Заглибитись в системну складову і стати Business або Enterprise Architect
  • Розвиватися по управлінських сходах: в проектній галузі (Project manager -> Program Manager) або в бізнес (Product manager).
  • Знати основи програмування, тестування, алгоритмів, економіки.
 
Перспективи різні. Стати керівником підрозділу аналітики, стати кваліфікованим фахівцем, надавати консалтингові послуги.
 
Зацікавилися? Не зволікай та обирай освітню програму «Економічна кібернетика та бізнес аналітика» на кафедрі екоромічної кібернетики СумДУ!