Хочете знайти роботу, але почуваєтеся демотивованим і сповненим негативу стосовно ринку праці? Можливо причина в тому, що ви повірили у один з міфів про пошук роботи? Давайте розвінчаємо деякі поширені хибні уявлення.
- Знайти роботу під час війни неможливо. Всупереч поширеній думці, можливості існують навіть під час таких криз, як війна. Головне не здаватися і підтримувати своє фізичне та емоційне здоров’я, знайти певну стабільність у поточній ситуації, проаналізувати та адаптувати свій досвід до поточних потреб ринку. Такий підхід може допомогти розкрити можливості в будь-якій кризі, перетворивши втрачені шанси на нові перспективи.
- Неможливо знайти роботу без досвіду. Ніхто не починає досвідченим, досвід набувають з часом. Хитрість полягає в тому, щоб проаналізувати, інтерпретувати та привабливо описати будь-який досвід. Якщо ви студент або змінюєте професію, підкресліть відповідний досвід з навчання, волонтерства або позашкільної діяльності. Ефективна презентація вашого бекграунду може зробити вас сильним кандидатом, незалежно від вашого попереднього досвіду роботи.
- Надсилайте резюме на якомога більше вакансій. Такий підхід часто є неефективним. Роботодавці сприймають масові заявки як відсутність фокусу та мотивації. Натомість, краще адаптуйте своє резюме та супровідний лист до кожної вакансії, демонструючи чітке розуміння ролі та того, як ваші конкретні навички та досвід роблять вас ідеальною кандидатурою. Така цілеспрямована стратегія з більшою ймовірністю дасть позитивні відповіді.
- Ви повинні на 100% відповідати всім вимогам вакансії. Це міф, що вам потрібно відповідати кожній вимозі, щоб вас прийняли на роботу. Роботодавці часто цінують мотивованих новачків, які можуть вирости до ролі, навіть якщо вони не ставлять галочку в кожному пункті. Продемонструйте свій ентузіазм і готовність вчитися; іноді це цінніше, ніж просто досвід.
- LinkedIn в Україні не працює для пошуку роботи. Цей старий міф дуже далекий від істини. LinkedIn – це потужний інструмент для пошуку роботи, навчання та побудови професійної мережі в Україні та світі. Не втрачайте його потенціал. Підтримуйте свій профіль в актуальному стані, знайомтеся з галузевим контентом та спілкуйтеся з професіоналами у вашій сфері, щоб відкрити для себе нові можливості.
Розуміючи та долаючи ці міфи, ви зможете підійти до пошуку роботи з упевненістю та чіткою стратегією, перетворивши потенційні перешкоди на сходинки до кар’єрного успіху.
Інформація підготовлена за матеріалами HappyMonday