Сучасний ринок геймдеву – це динамічне середовище, яке весь час змінюється та оновлюється. За останні роки гейміндустрія перетворилася на мільярдну галузь з великою кількістю гравців.
Геймінг вже давно вийшов за рамки простого розваги. Ігри стали популярним спортом (еспорт) з великими турнірами та чемпіонатами. Стрімінг геймінгу на платформах, таких як Twitch і YouTube, став важливим інструментом для реклами, розваги та спілкування.
Гейм-девелопмент – це процес розробки гри під певну ігрову платформу. Це може бути гра для ПК, для консолей, для мобільних, для VR-шоломів, для розумних годинників тощо. Геймдев – це область існування універсальних експертів: ті, хто працює у розробці ігор, як правило, розбираються в тому, чим займаються колеги. А в ідеалі – мають дві професії.
Поринути в сучасний світ геймдеву мали можливість студенти освітньої програми «Кіберспорт та розробка комп’ютерних ігор».
Вже після закінчення першого курсу освітньої програми студенти і викладачі мали можливість взяти участь у конференції Game Gathering 2023 яка проходила у гібрідному форматі у Києві.
Game Gathering 2023 – це ігрова конференція міжнародного рівня, це можливість підняти свій професійний рівень і познайомитися з новими бізнес-партнерами – видавцями, інвесторами і сервіс-провайдерами. Це лекції, на яких досвідчені розробники поділилися власним досвідом. Це безкоштовні стенди для незалежних розробників, можливість продемонструвати свій продукт, взявши участь в інді-шоукейсі INDIE BLAST і податися на конкурс ігрових проектів Indie Blast Awards.
Games Gathering – найбільша B2B-конференція для розробників ігор та створення якісного ігрового контенту в Україні. Проводиться щорічно з 2015 року.
У 2023 році івент зібрав більше тисячі учасників та понад 55 спікерів із провідних українських та іноземних ІТ-компаній, які залучені до розробки та просування ігор.
У рамках Games Gathering 2023 відбулось низка дискусійних панелей. Зокрема, на дискусії “BizDev під час війни” власники, засновники та очільники українських геймдев-компаній розповіли про особливості роботи бізнесу в умовах війни в України, вплив російської агресії на бізнес, пошук партнерів, а також роботу над новими продуктами.
Дискусійна панель “Які проблеми є з пошуком роботи геймдизайнера” стосувалась ключових аспектів влаштування на роботу геймдизайнера, головних проблем на цьому шляху. Переглянути панельну дискусію можна за посиланням “Які проблеми з пошуком роботи геймдизайнера”
Дискусія “То шо? Посібник з виживання розробників відеоігор в воєнний час” стосувалась основних кроків кризового реагування різних геймдев-компаній на виклики повномасштабної війни. Засновники та соло-розробники ігрових проектів обговорили проблеми і вплив російської агресії на український геймдев, поділились власним досвідом виживання і роботи над проектами у воєнний час, а також розкрили свої очікування щодо майбутнього індустрії.
За словами організаторів Games Gathering 2023, матеріали конференції будуть викладені на youtube каналі https://www.youtube.com/@GamesGathering На цьому каналі можна переглянути матеріали конференції минулих років.
Історію розвитку Games Gathering та значення цього івенту для індустрії геймдев в Україні можна переглянути за посиланням Історія Games Gathering
Кафедра економічної кібернетики щиро дякує СЕО & Founder Games Gathering Олександру Хруцькому за надану можливість долучитись до професійного середовища геймдеву!