Кафедра економічної кібернетики
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

11 порад, як отримати роботу в IT під час кризи

Оптимізуйте резюме/опис в Linkedln
Зробіть акцент на конкретних досягненнях, а не тільки описуйте обов’язки та зони відповідальності.

Створіть захопливий elevator pitch
Elevator pitch — коротка розповідь про концепцію продукту, проєкту або сервісу. Фішка — обмеженість за часом: довжина презентації повинна бути такою, щоб вона могла бути повністю розказана за час поїздки на ліфті, тобто близько тридцяти секунд (100—150 слів).

Найкраще зробити це на прикладі того, як саме ваш конкретний досвід вирішував задачі компанії, де ви раніше працювали.

Ваша обізнаність — це конкурентна перевага
Ознайомтеся з досвідом інтерв’юера, поцікавтеся компанією, цінностями, що пишуть про них в ЗМІ. Вивчіть опис вакансії, щоб підготуватися до співбесіди за компетенціями. Спробуйте знайти інформацію про людину, яка обіймала або обіймає посаду, на яку ви претендуєте, а також типи співробітників, яких компанія зазвичай наймає в департамент.

Навіщо? Це допоможе вам скласти список компетенцій, якостей і навичок, які потрібні компанії.

Складіть свій список компетенцій, якостей та навичок
Інтерв’ю за компетенціями надає шанс продемонструвати свій талант, здібності та результати.

Щоб підготуватися, подумайте про ті типи компетенцій, які необхідні компанії (дивіться попередній пункт) та згадайте по два-три приклади на кожну. Можливо, ви допомогли привести нового клієнта, навчали нових співробітників, збільшили дохід чи оптимізували витрати. Шукайте цифри, які справлять враження і переконають інтерв’юера у вашій результативності.

Працюючи над прикладами, використовуйте STAR-метод
Випишіть по кожному кейсу:

  • S (situation) — ситуація;
  • Т (task) — завдання, яке потрібно було виконати;
  • А (action) — дії, які зробили для досягнення результату;
  • R (result) — результат, який вдалося отримати.

Так ви структуруєте свою розповідь, перейдете до суті та включите всі необхідні деталі.

Підготуйте питання
Подумайте, що на роботі важливо саме для вас, бо ж співбесіда — це вулиця з двостороннім рухом. Додайте у список питання про спільну стратегію і досягнення цілей, не варто запитувати лише про пундики та соціальні бенефіти. Бо це також хороша нагода додати плюсів до загального враження — що ви дійсно зацікавлені у роботі, а не лише у грошах.

Дійте на випередження та напишіть фоллоу-ап після співбесіди
Наприклад, подякуйте за бесіду та прокоментуйте питання, які не встигли повністю розкрити, або ж, за можливості, поділіться своїми робочими презентаціями. Якщо почули про болі бізнесу — запропонуйте концепції вирішення.

Перегляньте свої соціальні мережі й видаліть зайве
Згідно зі статистикою, 70% рекрутерів перевіряють акаунти кандидатів у Linkedln, Instagram, Facebook, Twitter та TikTok. Тож, якщо ви не хочете зіпсувати враження, відвертий контент з нещодавньої гулянки чи провокативний коментар краще видалити.

Будуйте персональний бренд та розширюйте нетворк
Бренд — це ваша репутація, а нетворк — можливості. Складіть перелік контактів за секторами та компаніями; додайте до нього тих, з ким познайомились на конференціях, а також колишніх керівників, колег, підлеглих, постачальників та клієнтів.


Далі ранжуйте всіх, кого перерахували, на основі двох факторів: привабливості можливостей, які вони можуть запропонувати, та їхнього бажання допомогти вам. Після цього напишіть їм, запропонуйте зустрітися й обговорити можливість співпраці.

Маякуйте знайомим рекрутерам, що ви відкриті для пропозицій
Та перед цим наповніть відповідним вмістом ваш профіль в Linkedln: вкажіть результати на кожному місці роботи, скіли й інші ключові слова. Так сторінка стане оптимізованою для SEO, а також залучить більше рекрутерів та сорсерів до вашого профілю в Linkedln.

Якщо отримали відмову, попросіть дати розгорнутий фідбек
І якщо ви збігаєтеся з культурою компанії, проте маєте пробіли в знаннях — докладіть зусиль, щоб підтягнути знання та прокачатись.

 

Джерело: https://highload.today/uk/blogs/11-porad-yak-otrimati-robotu-v-it-pid-chas-krizi/?utm_source=facebook&utm_medium=posthighload&fbclid=IwAR3U7WB4iuzp3LEGxH1IJFLdU6iffq1yeWzNDj5Tm4Sux9BIzjRtAnWySCE