Кафедра економічної кібернетики
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

5 основних навичок бізнес-аналітика в ІТ

Бізнес-аналіз стає однією з найбільш затребуваних професій в ІТ-індустрії. Компанії все більше визнають цінність фахівців, які можуть покращити бізнес-процеси та сприяти зростанню. Якщо ви розглядаєте кар’єру бізнес-аналітика в ІТ, є певні ключові навички, які допоможуть вам виділитися серед інших кандидатів і забезпечать успішну кар’єру. Ось п’ять основних навичок, які зроблять вас ідеальним кандидатом на цю роль:

  1. Аналітичне мислення. Ця навичка передбачає здатність обробляти великі обсяги інформації, визначати тенденції, виявляти проблеми та розробляти оптимальні рішення. Наприклад, якщо програмний продукт не працює належним чином, аналітичне мислення допоможе визначити першопричину та запропонувати покращення для підвищення продуктивності.
  2. Уміння працювати з даними. Ця навивка передбачає збір, аналіз та інтерпретацію даних для отримання інформації та прийняття обґрунтованих рішень. Наприклад, розуміючи поведінку користувачів, бізнес-аналітик може порекомендувати напрямки вдосконалення веб-сайту, які можуть підвищити коефіцієнт конверсії.
  3. Навички управління проєктами. Це включає планування, організацію та контроль виконання проєктів. Бізнес-аналітик, який розуміється на управлінні проєктами, може ефективно співпрацювати з членами команди, розподіляти ресурси та забезпечувати своєчасне виконання завдань.
  4. Технічні знання. Хоча аналітик не має бути висококваліфікованим програмістом, знання фундаментальних концепцій програмування, розуміння архітектури клієнт-сервер і знайомство з базами даних є критично важливими. Крім того, знання API, інструментів контролю версій, таких як Git, і платформ хмарних обчислень, таких як AWS або Google Cloud, дозволить бізнес-аналітику краще розуміти ІТ-екосистему та ефективно співпрацювати з командами розробників.
  5. Критичне мислення. Ця навичка дозволяє бізнес-аналітикам оцінювати різні рішення, обирати найефективніші з них та уникати потенційних помилок. Незалежно від того, чи оцінюєте ви тенденції даних, чи пропонуєте зміни для покращення бізнес-процесів, критичне мислення допомагає переконатися, що рішення є логічними, обґрунтованими та підкріпленими доказами.

Підсумовуючи, відточуючи описані вище навички, ви зможете позиціонувати себе як перспективного кандидата швидкозростаючій галузі бізнес-аналітики.

Інформація підготовлена за матеріалами IAMPM.