Кафедра економічної кібернетики
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Де отримати досвід, якщо ви тільки шукаєте свою першу роботу?

Початківці часто стикаються з поширеною загадкою: досвід потрібен для того, щоб отримати роботу, але робота потрібна для того, щоб отримати досвід. Поширеною помилкою є думка, що тільки оплачувана робота вважається цінним досвідом. Насправді ключовими є компетенції, що відповідають конкретній посаді, зокрема взаємодія з фахівцями з інших галузей, обробка зворотного зв’язку, робота з методологіями на кшталт Scrum та використання інструментів для спільної роботи, таких як GitHub, Figma та Google Suite. Досвід роботи в команді високо цінується більшістю роботодавців. Тож, де ви можете отримати свій перший досвід?

  1. Проєкти для знайомих. Використовуйте свою мережу контактів. Комусь може знадобитися ваша експертиза. Ставтеся до таких проєктів професійно, встановлюючи діловий робочий процес, навіть якщо клієнт – друг.
  2. Біржі фрілансу. Зареєструйтеся на таких платформах, як Upwork, Fiverr, FreelanceHunt і Kabanchik.ua. Хоча конкуренція може бути жорсткою для новачків, наполегливість і створення хорошого профілю можуть відкрити нові можливості.
  3. Хакатони. Беріть участь у хакатонах, де команди вирішують конкретні завдання або розробляють рішення за обмежений час. Такі події, як DEV Challenge в Україні, популярні в цифровій сфері. Подібні події відбуваються і в інших галузях, таких як фармацевтика та юриспруденція. Великі компанії часто організовують хакатони, інтенсиви чи стажування для пошуку талановитих спеціалістів.
  4. Волонтерські проекти. Багато громадських організацій та волонтерських ініціатив звертаються за допомогою до фахівців. Наприклад, благодійній організації може знадобитися розробка веб-платформи. Участь у таких проектах не лише дає реальний досвід, але й робить позитивний внесок у розвиток громади.

Отримавши досвід, важливо також правильно його презентувати, зокрема оновіть своє резюме та професійні профілі (LinkedIn, Djinni тощо), вкажіть місце роботи або назву проєкту, якщо можливо, надайте посилання на проєкт з якими ви працювали, удосконалюйте свій супровідний лист, зберіть відгуки від колег, клієнтів або менторів, з якими ви працювали.

Дотримуючись цих кроків, ви зможете створити переконливий профіль або резюме, які продемонструють ваші здібності та підвищить ваші шанси отримати першу роботу.

Інформація підготовлена за матеріалами Happy Monday.