Дослідження аналітики в ІТ-індустрії України

Нещодавнє дослідження, проведене AIN.UA у партнерстві з компанією Genesis, надає інформацію про профіль аналітиків даних в українській ІТ-індустрії. Це дослідження заглиблюється в такі ключові аспекти, як освіта, досвід роботи, рівень заробітної плати та професійні вподобання.

Дослідження базувалося на відповідях 99 учасників, які заповнили анонімне опитування. Також дослідження було підтримано компанією Genesis, яка визнана найкращим роботодавцем у воєнний час у 2023 році та відзначена  знаком любові для працівників у 2024 році, підтримала це дослідження.

Результати опитування показали, що більшість аналітиків в Україні працюють у продуктових компаніях, зазвичай у невеликих командах або самостійно, і віддають перевагу віддаленій роботі. Українські ІТ-аналітики високо цінують глибоке розуміння бізнесу та критичне мислення. Їхній інструментарій зазвичай включає Excel, Tableau, Power BI, Looker Studio та мови програмування, такі як SQL, Python та R. Цікаво, що більшість вітчизняних ІТ-аналітиків мають досвід роботи від одного до трьох років, а 57% прийшли в професію шляхом самонавчання.

Обираючи місце роботи, понад 61% фахівців ставить на перше місце характер робочих завдань та рівень заробітної плати. Згідно з дослідженням, чверть респондентів заробляють від $2,000 до $3,000 на місяць.

Якщо вас зацікавила тема профілю аналітика в ІТ-індустрії України  пропонуємо ознайомитися з повним текстом дослідження за посиланням.