Які технічні навички потрібні бізнес-аналітику в ІТ?

Роль бізнес-аналітика в ІТ-індустрії вимагає унікального поєднання ділової хватки та технічних знань. Цікаво дізнатися про які саме навички мова? Давайте почнемо!

1. Основи програмування та архітектури програмного забезпечення. Бізнес-аналітику не обов’язково бути програмістом, але він повинен мати базове розуміння концепцій програмування, таких як цикли, умовні оператори та функції.
  2. Управління базами даних. Базове уміння працювати з базами даних, такими як PostgreSQL або MySQL, а також володіння мовою структурованих запитів є обов’язковим для бізнес-аналітика. Ця навичка дозволяє витягувати та аналізувати дані, що часто має вирішальне значення для прийняття обґрунтованих бізнес-рішень.
  3. API та системна інтеграція. Бізнес-аналітикам в ІТ корисно розуміти принципи RESTful і SOAP API та вміти використовувати ці інтерфейси для полегшення системної інтеграції.
  4. Розуміння життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC). Ця навичка має вирішальне значення для створення точних вимог і термінів проекту.
  5. Системи контролю версій. Системи контролю версій, такі як Git, є незамінними в сучасних середовищах розробки. Бізнес-аналітик повинен бути знайомий з Git’ом, щоб відстежувати зміни в проекті та робити свій внесок в документацію.
  6. Поінформованість про інформаційну безпеку. Бізнес-аналітики мають бути обізнані з основними принципами інформаційної безпеки, такими як методи запобігання SQL-ін’єкціям, міжсайтовому скриптингу (XSS) тощо. Розуміння загроз дозволяє аналітикам виявляти потенційні вразливості на ранній стадії процесу розробки та пропонувати стратегії зменшення ризиків.
  7. Хмарні обчислення та сучасна ІТ-інфраструктура. Знання хмарних платформ, таких як Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure та Google Cloud Platform (GCP), є важливим для розуміння інфраструктурних вимог до програмних рішень. Ця навичка дозволяє бізнес-аналітикам створювати більш ефективні та масштабовані специфікації проектів.

Здобувши ці технічні навички ви можете стати не просто пасивними посередниками, а активними учасниками успіху своїх проєктів. Не бійтеся зробити перший крок до того, щоб стати затребуваним бізнес-аналітиком у технологічній індустрії – розпочніть свою навчальну подорож з нами вже сьогодні!

Інформація підготовлена за матеріалами IAMPM.