Роль Project Manager в ІТ: поєднання бізнесу та розробників

Успішна діяльність Project Manager забезпечує ефективне виконання кожного проєкту, дотримання часових рамок та бюджету, узгоджених із замовником. Таким чином, Project Manager відповідає за створення високоякісного кінцевого продукту, який відповідає очікуванням клієнта.

Що робить Project Manager?

У кожному ІТ-проекті основну роль відіграють:

• замовник – визначає мету та очікувані результати;
  • менеджер – виступає сполучною ланкою між метою та технічними вимогами;
  • команда розробників – реалізує проєкт шляхом написання коду, тестування та розгортання продукту.

Таким чином, Project Manager забезпечує постійну та ефективну комунікацію між замовником, який розуміє бізнес-потреби, та командою розробників, відповідальною за створення продукту. Узгоджуючи завдання проєкту з його технічним виконанням.

В ІТ-проєктах існує кілька варіантів управлінських ролей:

• Product Manager – аналізує ринок та конкуренцію, визначає бізнес-можливості та визначає, які функції продукту потрібно запустити і чому;
  • Project Manager – контролює виконання проєкту, забезпечуючи своєчасне виконання та якість; ця роль передбачає управління командою, термінами та ресурсами протягом усього життєвого циклу проекту;
  • Business Analyst – визначає бізнес-вимоги та перетворює їх на дієві плани для розробників; роль BA особливо поширена в аутсорсингових компаніях.

Підсумовуючи, Project Manager разом з Product Manager та Business Analyst відіграють життєво важливу роль у подоланні розриву між бізнесом та розробниками, гарантуючи, що проєкти не тільки завершаться вчасно, але й відповідатимуть очікуваним цілям.

Інформація підготовлена за матеріалами IAMPM