Кафедра економічної кібернетики
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ

Участь у лекції «Від концепту до шедевра: що робить геймдизайн якісним?»

👨‍🏫 Доцент кафедри Гриценко К.Г., як член робочої проєктної групи освітньої програми «Кіберспорт та розробка комп’ютерних ігор», долучився до щорічної міжнародної конференції Games Gathering 2025 Lviv, що відбулася 3–6 квітня 2025 року 🗓️.

🎮 Захід зібрав фахівців, викладачів, студентів та всіх зацікавлених у розвитку геймдеву — об’єднавши їх довкола обговорення актуальних трендів розробки відеоігор та питань 💼 працевлаштування у сфері.

📢 У межах програми конференції учасники мали змогу прослухати виступи провідних експертів, ознайомитися з реальними кейсами та отримати практичні поради щодо створення і просування комп’ютерних ігор. Серед ключових тем обговорення були інновації у геймдизайні, особливості роботи інді-команд, а також шляхи розвитку молодих фахівців у галузі.

✨ Особливу увагу приділили створенню якісного геймдизайну. Сучасний геймдизайн – це не лише про ідеї, а й про їхню правильну реалізацію.
У доповіді «Від концепту ло шедевра: що робить геймдизайн якісним?» Founder&CEO компанії Red Viburrum Studio Володимир Горбань зупинився на ключових аспектах якісного геймдизайну. Серед основних порад для розробників було виділено:

– Геймдизайн – це глобальна система. Ігрові механіки повинні вводитися поступово, підлаштовуватися під стиль гравця, жодна не повинна бути зайвою в грі. Важливе значення відіграють правильна інтеграція механік, можливість масштабування, наявність простору для розширення ігрової механіки.

– Сюжет гри не повинен повторюватися з попередніх частин гри, він повинен бути цікавим гравцю. Для цього ігровий процес потрібно урізноманітнювати, робити гру нелінійною, використовувати сайд-квести, фонові ефекти тощо.

– Гравцям має бути цікаво досліджувати ігри з відкритими світами з розкиданими знаками питання. Тому квести повинні передбачати певну взаємодію гравця зі світом, а не просто милування красивими пейзажами. Квести мають мати зміст. У гравця повинно з’явитися відчуття, що світ живий, а не пластиковий, дослідження справжнє, а світ взаємодіє з гравцем і затягує його до себе.

🎓 Участь у Games Gathering 2025 Lviv продемонструвала важливість інтеграції теоретичної підготовки з практичними інсайтами індустрії. Здобута інформація дозволяє краще зорієнтуватися в сучасних тенденціях геймдеву, зрозуміти потреби ринку та адаптувати освітні програми до реальних викликів професійного середовища.

📚 Такі заходи є цінним джерелом знань і натхнення для викладачів, студентів та всіх, хто прагне професійно реалізуватися у сфері розробки ігор.

Інформацію підготував канд. техн. наук, доцент К.Г. Гриценко