Професія бізнес-аналітика є надзвичайно актуальною на сучасному ринку праці і відзначається стабільним попитом на кваліфікованих фахівців. Це пов’язано з динамічним розвитком технологій, зростанням обсягів даних та потребою бізнесу в обґрунтованих стратегічних та тактичних рішеннях.
Бізнес-аналітик – це спеціаліст, який займається збором, аналізом та інтерпретацією даних з метою надання бізнесу обґрунтованих рекомендацій для прийняття стратегічних та тактичних рішень. Основною метою бізнес-аналітика є збільшення ефективності бізнес-процесів та покращення результатів діяльності підприємства.
Основні вимоги до професії бізнес-аналітика – аналітичні навички, знання інструментів та методів аналізу даних (Excel, SQL, Python, R тощо), розуміння баз даних та методів обробки даних, розуміння бізнес-процесів та специфіки галузі, в якій працює бізнес-аналітик, комунікаційні навички, стратегічне мислення тощо.
В рамках проходження виробничої практики, з метою ознайомлення з практичним досвідом роботи бізнес-аналітика, здобувачі ОПП «Економічна кібернетика і бізнес аналітика» (4 курс) 7 травня 2024 року взяли участь у вебінарі «Як виглядає робочий день бізнес-аналітика? Майстер-клас по роботі з вимогами». Спікер – Валерія Коломієць, Business Analyst в Lizard Soft. Валерія має 5 років досвіду в IT та більше 4 років на позиції бізнес-аналітика, працювала з такими доменами: страхування, інвестиції, торгівля, системи документообігу, майнінг та біржі.
Під час вебінару було розглянуто питання:
➜ Кому ідеально підійде роль бізнес-аналітика?
➜ Що потрібно знати БА і як набути практичних навичок?
➜ Що БА робить щодня та як він взаємодіє з командою?
➜ Чого від вас чекатимуть у перші місяці на новій роботі?
Спікерка детально зупинилась за задачах бізнес-аналітика, ієрархії бізнес вимог, документуванні бізнес вимог, взаємодії зі стейкхолдерами тощо.
Відвідування вебінарів з практиками є важливою складовою навчання студентів освітньої програми «Економічна кібернетика та бізнес аналітика», оскільки це допомагає їм отримати не лише теоретичні знання, але й практичні навички та реальний досвід у цій сфері, ознайомитись з сучасними тенденціями та інноваціями у сфері бізнес-аналітики, отримати цінні поради та рекомендації від досвідчених фахівців та встановити контакти для майбутньої кар’єри.
Кафедра економічної кібернетики запрошує студентів відвідувати онлайн-практикуми, вебінари, зустрічі з практиками та роботодавцями, щоб розуміти сучасні тренди ринку праці, бачити можливості для майбутнього кар‘єрного зростання.
З анонсом вебінарів можна ознайомитись за посиланням.