Джерело матеріалу – Happy Monday ❤️.
1️⃣. Слабка самопрезентація
Ваша задача №1 — навчитись відповідати на питання: «Чому ви зацікавились цією позицією?», «Розкажіть про свій досвід і досягнення», «Чому ми маємо обрати саме вас?» 🤔. Відповіді мають бути стислі, але при цьому висвітлювати всі важливі моменти. Орієнтуйтесь на 5-10 хвилин для основної розповіді про вас як спеціаліста і вашу кар’єру 🕒.
2️⃣. Занизький рівень англійської
Якщо ваша робота пов’язана з використанням іноземної мови (особливо в усній формі) — одразу чесно вказуйте свій рівень 📝. Пам’ятайте: кілька питань англійською вам, швидше за все, поставлять ще на старті процесу найму.
3️⃣. Відсутність зацікавлення та/або нечітка мотивація
Компанії розраховують на довгострокову співпрацю з кандидатом, тож відсутність у нього чіткого пояснення причин зацікавлення у конкретній вакансії, власних прагнень і планів (чого хочеться досягти, що вивчити, освоїти чи реалізувати) — може стати для рекрутера причиною відмови 🙅🏻♂️.
Своє зацікавлення можна проявити, наприклад, таким чином:
📌 підготовкою до співбесіди — вивчити вакансію та компанію;
📌 своїми питаннями — не лише про тривалість відпустки чи локацію офісу, а й про плани департаменту, до якого ви, можливо, приєднаєтесь, корпоративну культуру компанії, ваші цілі на перші кілька місяців тощо;
📌 follow-up листом (читайте наступний пост) чи повідомленням, надісланим після розмови.
4️⃣. Пробіли в soft skills
Кожен працівник має вміти зрозуміло й послідовно доносити свої думки, чітко відповідати на питання, презентувати свої ідеї та пропозиції 📈, давати й отримувати зворотний зв’язок, налагоджувати співпрацю з колегами, вам можуть відмовити.
5️⃣. Невідповідність резюме реальному досвіду
Необхідно писати в резюме лише правду. Вказуйте лише ті навички / інструменти / технології, якими володієте насправді 📑, і лише той досвід, який отримали саме ви, а не хтось у вашій команді.
6️⃣. Високі зарплатні очікування
Радимо обговорювати питання зарплати на старті процесу найму 💰, тому що ви вкладаєте в нього багато зусиль і часу, тож у ваших інтересах убезпечити себе самого від майбутнього можливого непорозуміння.
7️⃣. Проста неуважність
Читайте вакансію перед тим, як відправляти резюме. Звісно, можна надсилати свою заявку на вакансію, якій ви відповідаєте не на всі 100%, але в такому разі варто зазначити в супровідному листі, що ви це помітили, і пояснити, чому це не є проблемою.