Чим відрізняється Product Manager від Project Manager?

У сфері інформаційних технологій часто виникає плутанина між двома ролями – Product Manager та Project Manager, однак, незважаючи на їхню схожість, вони мають різні обов’язки та вимагають унікальних навичок.

Product Manager контролює весь життєвий цикл продукту, від задуму до виходу на ринок. Він формує стратегію продукту, визначає його особливості та забезпечує успішне виведення на ринок. Основні обов’язки включають:

• дослідження ринку: розуміння потреб клієнтів та ринкових тенденцій;
  • бачення продукту: визначення призначення та цілей продукту;
  • планування розвитку: створення дорожньої карти продукту;
  • командна співпраця: робота з крос-функціональними командами;
  • управління проектами: контроль процесів розробки;
  • аналітика та вдосконалення: використання зворотного зв’язку для покращення продукту.

Project Manager зосереджується на плануванні, організації та завершенні конкретних проектів в рамках встановлених термінів та бюджетів. Основні його обов’язки включають:

• планування проекту: розробка детальних планів та графіків.
  • координація роботи команди: керівництво проектними командами.
  • контроль виконання: моніторинг прогресу та внесення коректив.
  • комунікація із зацікавленими сторонами: інформування всіх зацікавлених сторін.
  • контроль якості: забезпечення відповідності результатів проекту стандартам.
  • закриття проєкту: завершення та оцінка проектів.

Таким чином, Product Manager фокусується на довгостроковій стратегії продукту та його розвитку, потенційно просуваючись до вищих керівних ролей, а Project Manager керує конкретними проектами, з перспективою кар’єрного росту до керівника програми або директора з управління проектами.

Підсумовуючи обидві ролі пропонують унікальні виклики та перспективи. Незалежно від того, чи розробляєте ви продукти, чи керуєте процесами, кожна з них робить значний внесок у технологічний прогрес, тож вибір між Product Manager і Project Manager залежить лише від ваших бажань, умінь та навичок.

Інформація підготовлена за матеріалами IAMPM.