Участь викладачів кафедри економічної кібернетики і студентів освітніх програм «Економічна кібернетика та бізнес аналітика», «Економічна кібернетика» у вебінарі з використання статистичного програмного пакету  Stata

Ознайомлення  студентів освітніх програм «Економічна кібернетика та бізнес аналітика», «Економічна кібернетика»  з сучасним програмним забезпеченням статистичного аналізу  має важливе значення і  є одним з ключових елементів  їхньої успішної підготовки та майбутньої кар’єри.

Одним з сучасних програмних продуктів є програмний пакет Stata – потужний пакет для обробки статистичних і графічних даних.

Пакет Stata позиціонується інструментом аналізу, що призначений для фахівців, які займаються науковими дослідженнями. Завдяки гнучкій модульній структурі пакет можливо застосовувати для аналізу даних із різних областей знань: суспільні науки (економіка, політологія), медицина (біостатистика, епідеміологія) тощо. Stata надає користувачам наступні можливості статистичного аналізу даних: динамічні факторні моделі, лінійні, узагальнені лінійні моделі і нелінійні моделі, багаторівневі змішані моделі, моделі вибуття; узагальнені оцінки рівнянь (GEE); непараметричні методи, методи повторних вибірок і статистичного експерименту; перевірка гіпотез і робота з оціненими моделями; максимізація функцій правдоподібності, заданих користувачем; матричні команди.

У рамках вивчення дисципліни «Big-data та хмарні технології в економіці» студенти групи ЕК 01а/2  3 жовтня взяли участь у відкритому вебінарі з використання пакету Stata  для проведення статистичного аналізу.

Вебінар був організований компанією Stata Corp LLC. Під час вебінару було розглянуто питання

• Standard meta-analysis
  • Multilevel meta-analysis
  • Fit a randome-intercept model
  • Fit a randome-slope model
  • Assess heterogeneity at different levels
  • Perform sensitivity analysis

До вебінару долучились викладачі кафедри економічної кібернетики і студенти груп груп ЕК 01а/2, ЕКм-31, ЕКм-21.

Stata є потужним інструментом для аналізу даних та статистичних обчислень. Вивчення програми допоможе студентам виконувати різноманітні статистичні операції, будувати моделі та проводити аналітику даних, що є ключовими аспектами бізнес-аналітики. Stata надає інструменти для побудови різних моделей, включаючи регресійний аналіз, часові ряди та інші. Це допомагає студентам розробляти прогнози та моделі для прийняття бізнес-рішень. Багато робочих місць у сфері бізнес-аналітики вимагають знання Stata. Ознайомлення з цією програмою може значно підвищити конкурентоспроможність студентів на ринку праці та відкрити нові кар’єрні можливості.