Вебінар «Досвід ЄС у спілкуванні та співпраці»

29 травня 2024 року відбувся вебінар на тему «Досвід ЄС у спілкуванні та співпраці», спікером якого був к.т.н., доцент кафедри економічної кібернетики Сумського державного університету Костянтин Гриценко. Захід відбувся в рамках модуля Жана Моне «Розвиток цифрових компетентностей фахівців цифрової економіки та бізнес-лідерів: кращі європейські практики для України», що фінансується програмою Еразмус+ (101127435-EU_DIGIT-ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH).

У вебінарі взяли участь студенти, аспіранти та викладачі Сумського державного університету. Учасники вебінару обговорили перспективи та проблеми віртуальної ідентичності, а також питання цифрового сліду, захисту персональних даних, загальний регламент про захист персональних даних GDPR (General Data Protection Regulation). Під час вебінару спікером було висвітлено питання щодо регламенту цифрової ідентифікації eIDAS та Європейського гаманця цифрової ідентифікації. Учасники вебінару заглибилися в актуальні питання щодо електронного урядування та електронної демократії, сектори взаємодії «уряд-уряд», «уряд-бізнес» і «уряд-громадянин». Також спікер акцентував увагу на практичних рішеннях для спілкування та співпраці, зокрема було розглянуто еволюцію та сервіси електронного урядування в Данії, програму «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) в Україні, платформу інструментів електронної демократії в Україні (e-DEM). Учасники отримали цінні рекомендації щодо використання сервісів «Громадський бюджет», «Шкільний громадський бюджет (ГБ)», «Місцеві петиції», «Консультації з громадськістю», «Відкрите місто», «Дія. Цифрова громада», «Електронні щоденники та журнали для шкіл».

Детальніше дізнатися про зміст вебінару можна з супровідної презентації.

Ми вдячні всім учасникам за їх активну участь та з нетерпінням чекаємо на майбутні зустрічі!