Як по маслу: 5 порад для успішної онлайн-співбесіди

Джерело матеріалу – Happy Monday ❤️.

За рік із хвостиком колекція незручних ситуацій на співбесідах поповнилася історіями про відеоінтерв’ю. Щоб ваше інтерв’ю пройшло якнайкраще, з власного досвіду раджу дотримуватися кількох простих порад.

1️⃣. Уточніть формат відеоспівбесіди.

Іноді компанії не уточнюють, у якому форматі пройде онлайн-співбесіда (аудіо чи відео), або не надсилають заздалегідь запрошення з посиланням на відеодзвінок. Аби уникнути несподіванок, радимо проявити ініціативу і запитати рекрутера, як буде відбуватися співбесіда та який інструмент вам для неї знадобиться.

2️⃣. Перевірте свою техніку й підготуйте «план Б».

Тихий звук або його відсутність, трабли з камерою, неочікувані проблеми з інтернетом або операційною системою — таке трапляється вкрай часто. Тож перед інтерв’ю варто перевірити свою техніку, покласти поряд зарядний пристрій, перевірити швидкість інтернету і протестувати інструмент, який ви будете використовувати для відеоспівбесіди. І все це — принаймні за 5-10 хвилин до розмови 🙂.

3️⃣. Знайдіть тихе місце й нейтральний фон.

4️⃣. Побудуйте зв’язок із інтерв’юером.

Для цього підтримуйте зоровий контакт із інтерв’юером, будьте повністю включеними в розмову і не перебивайте співбесідника, жестикулюйте, якщо це для вас природно, і посміхайтесь, якщо вам дійсно цього хочеться.

5️⃣. Пам’ятайте: співбесіда — це завжди співбесіда. Незалежно від формату.